Hakkımızda

lefkosa ofisRaşit Şirketler Grubu'nun kuruluşu, 20. Yüzyıl başlarında bir aile şirketi olarak iş hayatına atılmasıyla başlar. Yıllar içinde Kıbrıs ekonomisindeki gelişmelere paralel olarak Raşit Şirketler Grubu bünyesinde değişik sektörlerde faaliyet gösteren yeni şirketler kurulmuş ve kendi sektörlerinde isim sahibi olmuşlardır.

Grup şirketlerimiz; Arden Gıda Ltd., Rapa Ltd., Renar Ltd.,İmarpa Ltd.,Arun, Arden Hellimleri ve Balıkesir Keçi ve Koyun Çiftliği

Şirketlerimize, muhasebe ve finansman, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, ithalat, gümrükleme, lojistik ve idari destek hizmetleri Merkez Ofis tarafından sağlanmaktadır.

Raşit Şirketler Grubu'nun toplam 350 çalışanı mevcuttur.

Rapa Ltd. Otomotiv parçası sektöründeki birçok tanınmış markayı ithal edip pazarlamaktadır. Rapa Ltd. garaj ekipmanları satışı konusunda da faaliyet göstermektedir.

Ülke çapında yaygın depolama ve dağıtım ağına sahip olan Rapa Ltd., 40 personeli ile Lefkoşa'daki ana depo ve satış ofisi yanında, Girne, Mağusa ,Güzelyurt ,Sanayi, İskele, Vadili, Çatalköy şubeleri ve Ortaköy Michelin Lastik Servisi ile Demirhan Michelin Lastik Servisi(yonca kavşağı yanı) bölge müşterilerine yakından hizmet vermektedir.

Rapa Ltd.'in Lefkoşa'daki yenilenen 120 m2'lik showroomuna ilaveten, 2008 yılında Lefkoşa'da inşa edilen yeni deposu ile birlikte toplam depo ve antrepo alanı 3,000 m2'ye ulaşmıştır.